Kezdőlap » Női termékenység » Ovulációs gyorsteszt - 5 db
OVULÁCIÓS (PETEÉRÉS) TESZT
✓ Könnyű használat ✓ Megbízható eredmény ✓ Svájci pontosság ✓ Gyors szállítás
Babát szeretnél? Jó lenne, ha tudnád, mikor van pontosan peteérésed, azaz az ovulációd napját szeretnéd meghatározni? Jó hír, hogy ma már otthon is meghatározható az ovuláció pontos időpontja, nem szükséges naponta laborba járni, vagy a hőmérőzős módszerrel megpróbálni belőni a peteérésed idejét.
Ezzel az egyszerű ovulációs teszttel bármikor, otthon is pár perc alatt megbízható eredményt kaphatsz! A Prima Home Test professzionális svájci tesztje pontosan meghatározza a petesejt érésének (ovuláció) napját. Egy csomagban 5 tesztet találsz, hogy ciklusod középidején több napon át tesztelve pontosan meg tudd határozni mikor érik a petesejt, és mikor javasolt az együttlét! A teszt megbízhatósága 90 % feletti.
MI AZ A LUTENIZÁLÓ HORMON?
A női szaporító szervrendszert termékeny korában (a serdülőkortól a menopauzaig) minden hónapban számos szerkezeti és hormonális változás éri . Ez az ösztrogének és a progeszteron szintjének folyamatos változása miatt következik be. Ezeket a hormonokat a hipotalamusz-hipofízis-gonád tengely szabályozza, amely felelős a menstruációs ciklusért, melynek 4 szakasza van: menstruációs fázis, follikuláris fázis, ovulációs és luteális fázis. A menstruációs ciklus 12/13. napján bekövetkező ovulációs fázis során a vérben lévő ösztrogén szintje olyan magas, hogy az agyalapi mirigy elkezdi a luteinizáló hormon (LH) előállítását. Ez tüszőrepedést idéz elő, mely során az érett petesejt szabaddá válik és a tüszőrepedést követő 24 órában megtermékenyíthető. A vizeletben lévő LH-szint mérése ezért hatékony módja a fogamzási idő optimalizálásának. Az ovulációs LH teszt 25 mIU / ml-nél magasabb LH-szintet mutat ki, így azonosítja azokat a napokat, amelyekben a legtermékenyebb vagy.
HOGYAN MŰKÖDIK AZ OVULÁCIÓS TESZT?
Az eszköz célzottan azonosítja a humán luteinizáló hormont (LH), és kimutatja, hogy a hormon koncentrációja a vizeletben 25 mIU/ml vagy annál nagyobb. Bizonyos esetekben az ezen érték alatti LH-koncentrációjú minták (22 mIU/ml és 24,99 mIU/ml között) is pozitív eredményt adhatnak. A tesztet a 3. NIBSC 81/535 nemzetközi szabvány szerint kalibráltuk.
MIKOR VÉGEZZEM EL A TESZTET?
A teszt megfelelő időben történő elvégzéséhez tudnod kell, hogy mennyi ideig tart ciklusod. A ciklus hosszát annak első napjától kell a következő ciklus első napjáig számolni. A lenti táblázat segítségével határozd meg előre azt a napot, amikor meg kell kezdeni a tesztelést. A ciklusod első napja az 1. nap. Ha a ciklusod szabálytalan, tekintsd át a legrövidebb ciklus időtartamát az elmúlt 6 hónapban. Nézd meg a táblázatot, hogy megállapítsd azt a napot, amikor meg kell kezdeni a tesztelést. Ha a ciklus 21 napnál rövidebb vagy 40 napnál hosszabb, beszélj kezelőorvosoddal.
PÉLDA: a ciklus átlagos időtartama 28 nap. Az utolsó ciklusa a hónap 3. napján kezdődött. A fenti táblázat azt mutatja, hogy a hónap 3. napjától számítva 12 napot kell számítania, így az első tesztet a hónap 14. napján kell elvégezni.
MILYEN NAPSZAKBAN VÉGEZZEM EL A TESZTET?
Ne használj kora reggeli vizeletet a teszt elvégzéséhez. A vizsgálat a nap bármely időszakában elvégezhető, de a tesztet elvégzők egy része a délután gyűjtött vizelettel jobb eredményt ért el. Ha szükséges, folytasd a tesztelést minden nap ugyanabban az időben, amíg az LH hormonszint emelkedését nem tapasztalod.
LEHET TÉVES AZ EREDMÉNY?
A teszt eredménye akkor pontos, ha az utasításokat megfelelően követed. Előfordulhatnak azonban helytelen eredmények, ha a készüléket vizsgálat előtt nedvesség éri. Ritka esetekben az eredmények hibásan pozitívak vagy negatívak lehetnek hormonális anyagcsere-betegségekben szenvedő nőknél. Váratlan vagy ellentmondásos eredmények esetén beszélj nőgyógyászoddal, mert egyes betegségek megváltoztathatják a teszt eredményeit.
HELYES LEHET AZ EREDMÉNY HA AZ ABSZORBÁLÓ RÉSZ TÖBB MINT 10 MÁSODPERCIG VOLT A VIZELETBEN?
Igen, néhány másodpercnyi eltérés nem befolyásolja az eredményt.
HELYES LEHET-E AZ EREDMÉNY HA AZ ABSZORBÁLÓ RÉSZ KEVESEBB MINT 5 MÁSODPERCIG ÉRINTKEZETT VIZELETTEL?
Nem, mert legalább 10 másodpercig szükséges a vizelet teszttel történő érintkezése.
HA 5 PERC ELTELTÉVEL OLVASOM LE AZ EREDMÉNYT, PONTOS LESZ A VIZSGÁLAT?
Nem, az eredményt pontosan 5 perc elteltével kell leolvasni.
MIT TEGYEK, HA POZITÍV AZ EREDMÉNY?
Növeld a nemi közösülés gyakoriságát, mert ekkor van a legnagyobb esély a fogantatásra.
MIT TEGYEK NEGATÍV EREDMÉNY ESETÉN?
Ha az eredmény negatív, a vizeletben az LH szintje 25 mIU/ml alatt van, ami azt jelenti, hogy a fogamzás esélye alacsony. Minden nap meg kell ismételned a tesztet, hogy meghatározd a hormonkoncentráció növekedését.
HASZNÁLHATÓ-E A TESZT SZÜLETÉSSZABÁLYOZÁSRA?
Nem, a tesztet nem erre a használatra tervezték.
AZ ORÁLIS FOGAMZÁSGÁTLÓ TABLETTÁK BEFOLYÁSOLHATJÁK AZ EREDMÉNYT?
Az orális fogamzásgátlók szedése után ciklusa bizonyos ideig szabálytalan lehet, ami zavarhatja az eredményeket.
MENNYIRE PONTOS AZ OVULÁCIÓS TESZT?
Az ellenőrző jelentések 90% -ot meghaladó pontosságot mutatnak (95% -os CI-vel számítva) referenciamódszerekkel, azaz a teszt legalább 90%-os pontossággal állítja fel a diagnózist.
MIT TARTALMAZ A CSOMAG?
Népszerű termékeink